Specjalizujemy się w produkcji
stojaków i regałów reklamowych

Jako firma z rozbudowanym zapleczem technologicznym świadczymy kompleksowe usługi: od etapu projektowania, poprzez produkcję seryjną, transport, aż po dostawę produktów do wskazanego miejsca. Stawiamy na wykwalifikowany i pełen pasji personel. Zatrudniamy ponad 200 pracowników w tym: projektantów, konstruktorów, operatorów maszyn drukujących, obrabiarek numerycznych, kontrolerów jakości i wielu innych fachowców.

Stojak

Proces

Opracowywanie konceptu

Opracowywanie konceptu

Podczas procesu projektowania wykonujemy szereg działań potwierdzających spełnienie wszelkich wymogów technicznych oraz aspektów wizualnych oczekiwanych przez Klienta.

Bez względu na to, czy projekt powstaje od samego początku w naszym studiu projektowym, czy też Klient dostarcza nam gotową dokumentację, prosimy o dostarczenie danych produktów przewidzianych do ekspozycji. Pozwala to na indywidualne dostosowanie stojaków czy ekspozytorów do właściwego produktu.

Jeśli produkowane mają być inne wyroby metalowe, bazujemy na dokumentacji Klienta, bądź również, według życzenia – uczestniczymy w tworzeniu właściwej dokumentacji technicznej.

Prototypowanie

Prototypowanie

Koncept przenosimy do postaci wirtualnej, wykonując wizualizację graficzną. W przypadku stojaków pozwala to wspólnie z Klientem ustalić sposób prezentacji produktu na projektowanym regale ekspozycyjnym czy stojaku reklamowym oraz ewentualne zmiany w wersji prototypowej/produkcyjnej.

Na podstawie dopracowanej dokumentacji technicznej budujemy modele elektroniczne 3D i wykonujemy prototyp. Testujemy go, sprawdzając jego wytrzymałość, stabilność i funkcjonalność.

Produkcja

Produkcja

Wszystkie procesy produkcyjne wykonujemy sami, przy użyciu własnego zaplecza technologicznego – maszyn do gięcia, cięcia, spawania, wycinania, urządzeń drukarskich czy malowana proszkowego. W zakres naszej produkcji wchodzi obróbka materiałowa i poligraficzna komponentów naszych regałów. Korzystamy z bazy stałych, tylko sprawdzonych  kooperantów i dostawców.

Kontrola Jakości

Kontrola Jakości

Posiadamy swój własny, wewnętrzny system Zakładowej Kontroli Produkcji. Obowiązujące w tym systemie jakości procedury zapewniają produkcję najwyższej jakości wyrobów, zarówno stojaków jak i innych elementów metalowych.

Logistyka

Logistyka

Logistyka naszych produktów zaplanowana jest drobiazgowo na każdym etapie. Zabezpieczamy i pakujemy wyprodukowane wyroby, przygotowujemy je do odbioru, organizujemy transport lub dostarczamy je własnymi samochodami pod wskazany adres – siedziby Twojej firmy, sklepu, punktu usługowego etc.

Nasza historia

1950

Nasz początek

Inicjatorem powstania naszej spółdzielni był Związek Inwalidów Wojennych, którego majątek w postaci restauracji i cukierni w Krośnie oraz gospodarstwa rolnego w Łężanach stały się podwaliną zakładu. Podczas pierwszych lat funkcjonowania nasza spółdzielnia przejmowała stopniowo drobne zakłady rzemieślnicze z branż: metalowej, stolarskiej, krawieckiej i szewskiej.

Nasz początek

1955

Czas zmian

Przełomem był dla nas rok 1955. To wtedy po raz pierwszy w naszej historii uruchomiliśmy produkcję rynkową mebli, obuwia i odzieży. Wtedy też liczba naszych pracowników wzrosła do 103 osób. Naszym sukcesem stał się również znaczny wzrost wartości produkcji.

Czas zmian

1958

Rozwijamy się

Lata 1958-1970 upłynęły naszej spółdzielni pod hasłem wzmożonej działalności inwestycyjnej oraz wdrażaniu nowych wyrobów. Poszerzyliśmy naszą ofertę produkcyjną o tyle, że koniecznością stało się uruchomienie w 1970 roku dodatkowego zakładu produkcyjnego w Dukli. Rozpoczęliśmy wtedy produkcję wałów do maszyn poligraficznych, co było naszą pierwszą ofertą eksportową, głównie do byłego NRD. Pod koniec tego okresu Spółdzielnia zatrudniała ponad 530 osób!

Rozwijamy się

1979

Dalszy rozwój i rozbudowa spółdzielni

W czerwcu 1979 roku zaczęliśmy użytkować nowy budynek administracyjno-produkcyjny, nastąpiło także zagospodarowanie terenu wokół zakładu. Lata 80-te to czas dalszych inwestycji budowlanych – oddano do użytku nowe magazyny i inne budynki w zakładzie w Krośnie i w Dukli.

Dalszy rozwój i rozbudowa spółdzielni

1991

Ciężki przełom, dynamiczny rozwój

Transformacja polskiej gospodarki odcisnęła piętno na funkcjonowaniu naszej firmy. Nowe realia wymusiły na nas zmianę sposobu myślenia i nowe zasady funkcjonowania. Z uwagi na znacznie ograniczony popyt naszych dotychczasowych Klientów, zaczęliśmy szukać nowych obszarów produkcji. Tak zrodził się pomysł projektowania oraz produkcji regałów ekspozycyjnych.

Ciężki przełom, dynamiczny rozwój

2001

„Co nas nie zabije, to nas wzmocni”

Załamanie rynku z lat 2001-2002 wymusiło konieczność działań restrukturyzacyjnych i reorganizacyjnych wewnątrz naszej firmy. Lata 2003-2007 to kolejne lata dużych nakładów inwestycyjnych przeznaczonych na park maszynowy.

„Co nas nie zabije, to nas wzmocni”

2018

Aktualnie

Obecnie podstawową produkcji naszej Firmy są regały ekspozycyjno-reklamowe, elementy meblowe i inne detale metalowe, Są one eksportowane do odbiorców z 21 państw Europy i nie tylko! Nasze produkty cieszą się bardzo dużym uznaniem Klientów. Na chwilę obecną zatrudniamy ponad 200 pracowników.

Aktualnie

Pokaż całość

Zwiń

Aktualności

Audyt Etyczny 2022 dla Spółdzielni SIP

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr 1/05/2022

Dziękujemy za odpowiedz do zapytania ofertowego nr1/05/2022

poniżej załączniki

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/05/2022

Krosno, 23.05.2022 r.

Zamawiający:

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/05/2022

 

W związku z planowaną realizacją projektu pt. „Przygotowanie firmy SIP Krosno do wdrożenia nowego modelu biznesowego internacjonalizacji” w ramach DZIAŁANIA 1.2 Internacjonalizacja MSP – Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, 2014-2020, firma Spółdzielnia SIP ZPCh ogłasza postępowanie na zakup następujących usług w projekcie:

 

Przedmiot zamówienia: Opracowanie nowego modelu biznesowego, związanego z wprowadzeniem produktów na nowe rynki zagraniczne.

 

  1. Opracowanie nowego modelu biznesowego, związanego z wprowadzeniem produktów na nowe rynki zagraniczne powinno obejmować:
  2. a) analizę możliwości eksportowych przedsiębiorcy poprzez zbadanie produktów przedsiębiorstwa, ocenę konkurencyjnej pozycji tych produktów oraz przedsiębiorstwa na wybranych rynkach zagranicznych, kompleksowe zbadanie uwarunkowań działalności, w tym barier wejścia na te rynki zagraniczne,
  3. b) wskazanie rynków docelowych wraz z uzasadnieniem (kluczem) wyboru, projekcją możliwości sprzedaży na tych rynkach zagranicznych, a także identyfikację potencjalnych odbiorców / kontrahentów na rynkach zagranicznych,
  4. c) analizę dotychczasowego modelu biznesowego przedsiębiorstwa wraz z propozycją zmian tego modelu pod kątem internacjonalizacji na wybranych rynkach zagranicznych,
  5. d) wybór najefektywniejszych narzędzi i metod marketingowych oraz promocyjnych (w tym wskazanie wydarzeń targowych czy kierunków misji gospodarczych, oszacowanie budżetu działań promocyjnych towarzyszących przygotowaniu do wdrażania nowego modelu biznesowego),
  6. e) rekomendacje w zakresie reorganizacji przedsiębiorstwa i przygotowania go do działalności eksportowej (organizacji działu eksportu, logistyki etc.),
  7. f) opracowanie koncepcji wejścia na rynek zagraniczny, wraz ze szczegółowym planem i kosztorysem niezbędnych do przeprowadzenia działań, pogrupowanych w zadania, z przypisanymi tym zadaniom mierzalnymi celami operacyjnymi, wynikającymi z przyjętej strategii internacjonalizacji,
  8. g) rekomendacje w zakresie zakupu oprogramowania niezbędnego do automatyzacji procesów biznesowych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności (tam gdzie dotyczy).

Model biznesowy internacjonalizacji należy opracować zgodnie ze standardem tworzenia Modelu biznesowego internacjonalizacji dla działania 1.2 PO PW „Internacjonalizacja MŚP” opublikowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości dostępnym pod adresem https://www.parp.gov.pl/harmonogram-naborow/grants/internacjonalizacja-msp .

Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia uwag do Modelu biznesowego zgłoszonych przez PARP na etapie oceny formalnej/merytorycznej wniosku o dofinansowanie (o ile takie uwagi będą miały miejsce).

Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłoszenia uwag i zastrzeżeń, co do opracowanego Modelu biznesowego. Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia ostatecznej wersji Modelu biznesowego z Zamawiającym. Szczegółowe regulacje w zakresie czynności odbioru opracowanego przez Wykonawcę modelu biznesowego zostaną zawarte w umowie zawartej z wybranym Wykonawcą w niniejszym postępowaniu ofertowym. Ewentualne uwagi PARP do Modelu biznesowego oraz uwagi i zastrzeżenia zgłoszone przez Zamawiającego Wykonawca będzie uzupełniał bez prawa do odrębnego wynagrodzenia.

 

Wspólny słownik zamówień (CPV):

Kod CPV: 85312320-8                       Usługi doradztwa

 

Planowany termin realizacji zamówienia: 02.06.2022-26.06.2022

 

Warunki udziału w postępowaniu:

Do postępowania zostaną dopuszczeni oferenci / Wykonawcy spełniający następujące warunki:

  • Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
  • Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie zamówienia.

Wykonawca potwierdzi spełnienie warunków udziału w postępowaniu poprzez złożenie wraz z ofertą następujących dokumentów:

  • Oświadczenia dotyczące punktów 1, 2 złożone na formularzu ofertowym.

 

Opis sposobu przygotowania oferty:

Ofertę należy przygotować na formularzu ofertowym stanowiącym Załącznik 1 do zapytania ofertowego, w języku polskim na komputerze lub odręcznie oraz powinna zawierać datę sporządzenia, miejsce oraz czytelny podpis Oferenta.

Nie jest dopuszczalne składanie ofert wariantowych lub uzupełniających.

Istnieje możliwość zlecenie realizacji usługi podwykonawcy.

Oferta powinna zawierać proponowane wynagrodzenie wyrażone w PLN w kwocie netto i brutto.

Cena w ofercie powinna uwzględniać wszystkie zobowiązania, obejmuje wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia.

W sprawach związanych z zapytaniem ofertowym proszę kontaktować się z zamawiającym, …………………………………

Sposób i miejsce składania ofert:

  1. osobiście w siedzibie firmy:
  2. pocztą na adres siedziby firmy:
  3. pocztą elektroniczną na adres mailowy:

Termin składania ofert upływa w dniu 01.06.2022 r. (decyduje data i godzina wpływu do Zamawiającego)

Termin ważności oferty: minimum 14 dni od daty wystawienia oferty.

Kryteria oceny ofert:  

Zamawiający zastosuje następujące kryteria:

  1. Cena netto – waga 100% = 100 pkt

 

Maksymalnie 100 pkt. Punkty obliczone zostaną z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.

 

Opis sposobu wyliczenia poszczególnych elementów składowych oferty:

 

  1. Cena – waga 100% (maksymalnie 100 punktów)

Cenę netto za wykonanie zamówienia należy podać w PLN z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, cena powinna obejmować całkowity koszt realizacji zamówienia, koszty ponoszone przez ewentualnych podwykonawców i partnerów.

 

Punkty przyznawane za kryterium cena będą liczone wg następującego wzoru:

 

 

Cn

C = ————————- x 100 pkt.

Co

gdzie:

C- cena netto/ wykonania oferty;

Cn- najniższa cena ofertowa netto spośród badanych ofert

Co- cena netto badanej oferty.

 

 

 

Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z największą liczbą punktów.

 

Jeżeli Oferent, którego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza odmówi zawarcia umowy z Zamawiającym lub nie przystąpi w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie do jej podpisania, Zamawiający odrzuci tę ofertę i może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.

 

Oferenci zostaną poinformowani o wynikach postępowania bez zbędnej zwłoki, za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adresy osób wskazanych w ofertach.

 

Zamawiający nie przewiduje procedury odwoławczej. Termin związania ofertą wynosi 14 dni od daty wystawienia oferty.

 

Odrzucenie oferty.

W niniejszym postępowaniu zostanie odrzucona oferta Wykonawcy, który:

  1. złoży ofertę niezgodną z treścią niniejszego zapytania ofertowego;
  2. złoży ofertę niekompletną, tj. nie zawierającą oświadczeń i dokumentów wymaganych w niniejszym postępowaniu;
  3. przedstawi nieprawdziwe informacje;
  4. nie spełnia warunków udziału w postępowaniu.

 

Informacja na temat zakresu wykluczenia z możliwości realizacji zamówienia.

Z możliwości realizacji zamówienia wyłączone są podmioty, które są powiązane osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązanie między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

 

  1. a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. b) posiadaniu co najmniej 5 % udziałów lub akcji,
  3. c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Potwierdzeniem braku powiązań kapitałowych lub osobowych jest złożenie przez Wykonawcę oświadczenia o braku występowania w/w powiązań na formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do zapytania ofertowego).

Warunki dokonania zmiany umowy:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy, w przypadku zaistnienia okoliczności spowodowanych czynnikami zewnętrznymi, np. siła wyższa, nieprzewidziane warunki pogodowe, strajki oraz inne okoliczności zewnętrzne mogące mieć wpływ na realizację postanowień umowy oraz inne okoliczności, których nie byliśmy w stanie przewidzieć w momencie sporządzania zapytania ofertowego.

Zastrzeżenia

  • Zamawiający nie może być pociągana do odpowiedzialności za jakiekolwiek koszty czy wydatki poniesione przez oferentów / wykonawców w związku z przygotowaniem i dostarczeniem oferty.
  • Zamawiający zastrzega sobie prawo w każdej chwili do zmian całości lub części zapytania ofertowego.
  • Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym etapie bez podawania przyczyny.

 

załączniki:

Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy

https://sip.krosno.pl/wp-content/uploads/2022/05/Załącznik-1-do-zapytania-ofertowego-003.doc

 

 

Zapraszamy na targi Warsaw Home

Przed nami największe targi wyposażenia wnętrz Warsaw Home !

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w Hali D, stoisko D 3.41 

Do zobaczenia w dniach 3-6 października

PTAK WARSAW EXPO

Aleja Katowicka 62

Nadarzyn

Jesteśmy na targach Furnica

Czekamy na Was  w pawilonie 7a przy stoisku 43

 

SPOTKAJMY SIĘ NA TARGACH FURNICA !!!

Drodzy Klienci !

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA w Poznaniu

PAWILON 7A

STOISKO 43

Blok targów DREMA/FURNICA/SOFAB 2019 to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

Czekamy na Was!

w dniach:

10-12 września 2019 w godz.10:00-17:00

13 września 2019 w godz 10:00-16:00

targi odbywają się:

Międzynarodowe Targi Poznańskie

ul.Głogowska14, Poznań

Do zobaczenia !

 

Nagroda POS OF THE YEAR 2019 jest nasza !

Nagroda POS OF THE YEAR 2019 jest nasza!

 

Głosami publiczności nasz stojak Coca-Cola zdobył ZŁOTY MEDAL w konkursie POS OF THE YEAR.

Jesteśmy dumni, że stojak zaprojektowany i wyprodukowany przez nasz zespół spodobał się odwiedzającym targi Rema Days.

Display pomieści spory zapas produktu, a podświetlenie półek z butelkami dodatkowo uatrakcyjnia prezentację napojów.

Stojak zwraca uwagę oryginalnym designem i wysoką jakością wykonania. Został wykonany z metalu i drewna.

Czekamy na Was na RemaDays Warsaw!

Drodzy Klienci,

Zapraszamy na Targi reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Jest to jedna z ważniejszych imprez branżowych na świecie, dlatego nie może nas tam zabraknąć!

W dniach:
3-14 lutego 2019  w godzinach 9:30 – 18:00
15 lutego 2019  w godzinach 9:30 – 16:00

Czekamy na Was na stoisku J14 w hali F.

Targi odbywają się w:
PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie k. Warszawy
przy al. Katowickiej 62, Wolica 114D

Do zobaczenia!

Do zobaczenia na RemaDays Warsaw!

Drodzy Klienci,

Zapraszamy na Targi reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Jest to jedna z ważniejszych imprez branżowych na świecie, dlatego nie może nas tam zabraknąć!

W dniach:
3-14 lutego 2019  w godzinach 9:30 – 18:00
15 lutego 2019  w godzinach 9:30 – 16:00

Czekamy na Was na stoisku J14 w hali F.

Targi odbywają się w:
PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie k. Warszawy
przy al. Katowickiej 62, Wolica 114D

Do zobaczenia!

Mamy Srebro na Popai Awards Paryż 2018!

Mamy Srebro na Popai Awards Paryż 2018! Mamy to! Nasz stojak na wódkę TORUŃSKA zdobył srebrną statuetkę w konkursie POPAI AWARDS 2018. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14.06.2018 na Gali w Paryżu. Jesteśmy  szczęśliwi, że nasz projekt został tak wysoko oceniony. A konkurencję mieliśmy naprawdę na najwyższym poziomie!

Zaufali nam

Skontaktuj się z nami